• жамоат фойдаланиш жойлари (масалан, Интернет кафе) орқали Интернетга уланиш хизматини кўрсатиш лицензия асосида амалга оширилади;
• жамоат фойдаланиш жойлари (масалан, Интернет кафе) кўп қаватли уйларнинг ертўла ва ярим ертўлаларида жойлаштирилмайди;
• жамоат фойдаланиш жойларида (масалан, Интернет кафеда) техник воситалар (компьютерлар, модемлар, телефон аппаратлари ва бошқа ускуналар), шунингдек кузатув камералари ўрнатилади;
• шахснинг шахсий ҳаёти ҳақидаги, шунингдек, шахсий ҳаёт, ёзишмалар ва бошқа хабарларни сир сақланишини бузувчи маълумотларни йиғиш, сақлаш, қайта ишлаш ва тарқатишга йўл қўйилмайди.
Хизматлар тарифини жамоат фойдаланиш жойи (масалан, Интернет кафе) интернет-провайдери мустақил белгилайди.
Wi-Fi хизмати:
• Wi-Fi хизмати ташкилотчиси чекланган доирадаги фойдаланувчиларга пулсиз ёки пуллик асосда хизмат кўрсатиши мумкин;
• Фойдаланувчиларнинг чекланган доирасини аниқлаш Wi-Fi хизмати ташкилотчиси томонидан белгиланади.
Wi-Fi хизмати ташкилотчиси:
• фойдаланувчиларнинг шахсини идентификациялаш бўйича чоралар кўради;
• ахборот ресурслари ҳимоя қилинишини таъминлаши, Ўзбекистон Республикасининг мавжуд конституциявий тузумига ва ҳудудий яхлитлигига таҳдид солувчи ахборотнинг тарқатилишига йўл қўймаслик чораларини кўради;
• фойдаланувчилар шахсини идентификациялашни асосан мобиль алоқа рақами бўйича ёки паспорт маълумотлари асосида амалга оширади;
• фойдаланувчининг шахсий маълумотлари ва тармоқ орқали узатиладиган хабарларининг сир сақланишини таъминлайди.

Интернет на общественных пунктах пользования:
• оказание услуг доступа к сети Интернет через общественные пункты пользования (например, Интернет кафе) осуществляется на основании лицензии;
• не допускается расположение общественного пункта пользования (например, Интернет кафе) в подвальных или полуподвальных помещениях многоэтажных зданий;
• в общественном пункте пользования (например, в Интернет кафе) должны устанавливаться технические средства (компьютеры, модемы, телефонные аппараты и другое оборудование), а также камеры видеонаблюдения для обеспечения безопасности посетителей;
• не допускается сбор, хранение, обработка, распространение информации о частной жизни, а также информации, нарушающей тайну частной жизни, тайну переписки и иных сообщений лица.
Тарифы на услуги устанавливаются интернет-провайдером общественного пункта пользования (например, Интернет кафе) самостоятельно.
Услуга Wi-Fi:
• организатор услуги Wi-Fi может оказать услуги ограниченному кругу пользователей на безвозмездной или платной основе;
• ограниченный круг пользователей устанавливается организатором услуги Wi-Fi.
Организатор услуги Wi-Fi обязан:
• принять меры по идентификации личности пользователей;
• предпринимать действия, направленные на обеспечение защиты информационных ресурсов, недопущение распространения информации, содержащей призывы к насильственному изменению конституционного строя, территориальной целостности Республики Узбекистан;
• идентифицировать личности пользователей по номеру мобильного телефона или на основании паспортных данных;