Ярмарка иштирокчилари — касб-ҳунар коллежлари ўқувчилари, ишсизлар, бўш иш ўринлари мавжуд бўлган ташкилотлар, мини технологияларни ишлаб чиқариш ва реализация қилиш билан шуғулланувчи ва бошқа ташкилотлар, тижорат банклари, шунингдек ярмаркада иштирок этиш истагини билдирган бошқа жисмоний ва юридик шахслар.
• Ярмаркада иш таклиф қилувчи ташкилотлар ўзларида мавжуд бўш иш ўринлар, минитехнологиялар, тижорат кредити турлари шунингдек бошқа маълумотларни тақдим қилади.
• Ярмарка ўтказиш жойи, санаси, вақти ва телефон рақамлари оммавий ахборот воситаларида ярмарка ўтказишдан 10 кун олдин эълон қилинади.
• Ярмарка соат 9.00 дан 18.00 гача ўтказилади (якшанба куни ярмарка ўтказилмайди).
Ярмарка иштирокчиларига қуйидагилар тақиқланади
• жамоат хавфсизлиги, одамларнинг ҳаёти ва соғлиғига хавф туғдирувчи, ярмаркани ташкил қилиш ва ўтказишнинг белгиланган тартибини бузувчи ёки бундай хатти-ҳаракатларни содир қилишга ундовчи ҳаракатларни бажариш;
• ярмарка ўтказилаётган жойга совуқ, ўқотар, газли ёки бошқа қуроллар, пиротехника буюмлари, ўқ-дорилар, осон алангаланадиган ва заҳарли моддалар, санчувчи, кесувчи ва бошқа предметларни, шунингдек фойдаланилиши одамларнинг ҳаёти ва соғлиғига хавф туғдириши ёки фуқаролар ва ташкилотларга моддий зарар етказиши мумкин бўлган махсус тайёрланган ёки мослаштирилган предметларни олиб кириш;
• ярмарка ўтказилаётган жойга ҳайвонлар билан келиш;
• маст ҳолатда ёки гиёҳванд воситалар, психотроп ёки бошқа моддаларни истеъмол қилиш оқибатида инсоннинг интеллектуал-ирода фаолиятига таъсир кўрсатувчи ҳолатда бўлиш.

Участниками ярмарки могут быть студенты профессиональных колледжей, безработные, организации с вакансиями, организации, занимающиеся производством и продажей мини-технологий, коммерческие банки, физические и юридические лица.
- Организации - работодатели должны опубликовать сведения об имеющихся вакансиях, мини-технологиях, видах коммерческих кредитов и другие.
- Сведения о месте, дате и времени проведения ярмарки, а также контактные телефоны публикуются в средствах массовой информации за 10 дней до ее проведения.
- Ярмарка проводится с 9.00 до 18.00 (кроме воскресенья).
Во время проведения ярмарки участникам запрещается
- выполнение действий, угрожающих общественной безопасности, жизни и здоровью людей, нарушающих установленный порядок организации или проведения ярмарки, или действий, призывающих к совершению таких действий;
- приносить на место проведения ярмарки холодное, огнестрельное, газовое или другое оружие, пиротехнические средства, боеприпасы, легковоспламеняющиеся и ядовитые вещества, колющие, режущие и другие предметы, а также специально созданные или приспособленные предметы, использование которых угрожает жизни и здоровью людей, может нанести материальный вред гражданам и организациям;
- приходить на место проведения ярмарки с животными;
- находиться в состоянии алкогольного опьянения или употребления наркотиков, психотропных или других веществ, которые влияют на интеллектуальную деятельность человека.