Qarorga ko‘ra, quyidagilar belgilandi:
• yakka tartibdagi uy-joyni qurish, rekonstruktsiya qilish va ta’mirlash maqsadlari uchun asosiy stavkadan 4 foiz bandga yuqori stavkada 120 million so‘mgacha miqdorda, 20 yilgacha muddatga ipoteka kreditlarini ajratish;
• ipoteka krediti bo‘yicha dastlabki badalning bir qismini qoplash uchun ajratiladigan kreditning 15 foizi miqdorida hamda foiz to‘lovlarining bir qismini qoplash uchun kredit muddatining birinchi 5 yili davomida 12 foizdan oshgan qismiga subsidiya to‘lab berish;
• ipoteka kreditlari va ular bo‘yicha subsidiyalarni rasmiylashtirish hamda ajratish tartibi.
Shuningdek:
• kambag‘allikdan chiqarish dasturiga kiritilgan va uy-joy sharoitini yaxshilashga muhtoj bo‘lgan shaxslarga yakka tartibdagi uy-joyni qurish, rekonstruktsiya qilish va ta’mirlashda kadastr pasportini rasmiylashtirish va ko‘chmas mulkka bo‘lgan huquqlarni davlat ro‘yxatidan o‘tkazish bilan bog‘liq to‘lovlar qiymati 50 foizga kamaytiriladi;
• yakka tartibdagi uy-joyni qurish, rekonstruktsiya qilish va ta’mirlash uchun ajratilgan ipoteka kreditlari bo‘yicha dastlabki badal va foiz xarajatlarining bir qismini qoplash uchun subsidiyalar "subsidyplatform.mf.uz" to‘lov platformasi orqali ajratiladi.

Согласно Постановлению, устанавливается порядок:
• выделения ипотечных кредитов на цели строительства, реконструкции и ремонта индивидуального жилья по ставке, превышающей основную ставку на 4 процентных пункта, в сумме до 120 миллионов сумов сроком до 20 лет;
• выплаты субсидии на покрытие 15 процентов суммы кредита, выделяемого на покрытие части первоначального платежа по ипотечному кредиту, а также части, превышающей 12 процентов процентных платежей в течение первых 5 лет срока кредита;
• регистрации и оформления выделяемых субсидий.
А также:
• лицам, включенным в программу выведения из бедности, нуждающимся в улучшении жилищных условий, при строительстве, реконструкции и ремонте индивидуального жилья стоимость платежей, связанных с оформлением кадастрового паспорта и государственной регистрации прав на недвижимое имущество, будет уменьшена на 50 процентов;
• субсидии на возмещение части первоначального взноса и процентных расходов по ипотечным кредитам, выделяемым на строительство, реконструкцию и ремонт индивидуального жилья будут распределяться через платежную платформу «subsidyplatform.mf.uz».