• 10 nafar va undan ortiq bolalari bor ota-onalaridan birining. Mazkur imtiyoz fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organining bolalar borligini tasdiqlovchi ma’lumotnomasi asosida beriladi;
• pensionerlarning. Mazkur imtiyoz pensiya guvohnomasi asosida beriladi;
• I va II guruh nogironligi bo‘lgan shaxslarning. Mazkur imtiyoz pensiya guvohnomasi yoki tibbiy-mehnat ekspert komissiyasining ma’lumotnomasi asosida beriladi.
Ko‘rsatib o‘tilgan soliq imtiyozlariga ega bo‘lgan shaxslar soliq imtiyozini olishga bo‘lgan huquqini tasdiqlovchi hujjatlarni soliq solish ob’ekti joylashgan erdagi soliq organlariga mustaqil ravishda taqdim etadi.
Imtiyozlar soliq inspektsiyasiga soliq to‘lovchining alohida statusga ega ekanligini tasdiqlovchi hujjatlar taqdim etilganda qo‘llaniladi.
Ahamiyat bering!
Soliq imtiyozlari mulkdorning tanloviga ko‘ra faqat bitta yashash uchun mo‘ljallangan ko‘chmas mulk ob’ektiga tatbiq etiladi.

От налогообложения освобождается имущество в пределах шестидесяти квадратных метров, находящееся в собственности:
- одного из родителей, имеющих десять и более детей. Настоящая льгота предоставляется на основании справки органа самоуправления граждан, подтверждающая наличие детей;
- пенсионеров. Настоящая льгота предоставляется на основании пенсионного удостоверения;
- лиц с инвалидностью I и II групп. Настоящая льгота предоставляется на основании пенсионного удостоверения или справки врачебно-трудовой экспертной комиссии.
Лица, имеющие право на налоговые льготы, указанные в настоящей статье, самостоятельно представляют в налоговые органы по месту расположения объекта налогообложения документы, подтверждающие право на получение налоговой льготы.
Налоговые льготы распространяются только на один объект недвижимого имущества жилого назначения по выбору собственника.