Fuqarolari yuridik texnikumlarga o‘qishga kirish uchun 1-avgustdan 20-avgustgacha (shu kuni ham) Davlat xizmatlari markazlari, Yagona interaktiv davlat xizmatlari portali yoki Davlat test markazi orqali elektron shaklda tegishli hujjatlarni topshiradi.
Yuridik texnikumlarga kirish sinovlari, qoida tariqasida, 25 — 30 avgyst kunlari quyidagi shaklda o‘tkaziladi:
• O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun — test sinovlari;
• xorijiy fuqarolar uchun — og‘zaki suhbat;
• ko‘zi ojizlar uchun — tanlov asosida.
Test sinovlari Davlat test markazi tomonidan o‘tkaziladi.
Abiturientning kirish imtihoni natijalariga jiddiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin bo‘lgan tartiblarning buzilishi aniqlanganda, imtihon natijalari bekor qilinadi, abiturient o‘qishga qabul qilingan bo‘lsa, u yuridik texnikum o‘quvchilari safidan chetlashtiriladi.
Adliya vazirligining abiturientlarni yuridik texnikumlarga o‘qishga qabul qilish to‘g‘risidagi qarori 2 sentyabrdan kechikmasdan qabul qilinadi.

Для поступления в юридические техникумы граждане могут подать соответствующие документы в электронном виде через Центры государственных услуг, Единый интерактивный портал государственных услуг или Государственный центр тестирования с 1 по 20 августа (включительно).
Как правило, вступительные экзамены в юридические техникумы проводятся с 25 по 30 августа в следующей форме:
• для граждан Республики Узбекистан - тестовые испытания;
• для иностранных граждан - устное собеседование;
• для слепых - на выбор.
Тестовые испытания проводит Государственный центр тестирования.
• При обнаружении нарушения порядка проведения тестовых испытаний, которое может серьезно повлиять на результаты вступительного испытания поступающего, результаты экзамена аннулируются, а в случае приема абитуриента исключают из рядов студентов юридического колледжа.
• Решение Министерства юстиции о приеме поступающих в юридические техникумы принимаются не позднее 2 сентября.